گاها دیده می ‌شود که موی حیوانات خانگی در حجم بسیار بالا و یا به شکل موضعی ریزش خواهد کرد. خب، در اینجای ماجرا دیگر نمی ‌توان همراه با طبیعت ذاتی حیوان به راحتی از کنار این اتفاق ناخوشایند عبور کنیم. چرا که حیوان خانگی شما احتمالاً دچار مشکلات حادی شده است.

 اگر در شرایط غیرعادی از آنچه تا به حال مواجه هستید،ریزش موی سگ و گربه مشاهده می کنید، دیگر نمی ‌توانید دلایل طبیعی را در ریزش موی حیوان دخیل کنید. چرا که عوامل گوناگون از انواع بیماری ها تا شرایط نامناسب زیستی،می‌ توانند دلیل ریزش مو سگ و حتی گربه در شرایط غیرطبیعی باشند.

غالبا یک رژیم غذایی که فاقد مقادیر مطلوب از ویتامین ها و مواد معدنی باشد، در دراز مدت باعث ضعیف شدن حیوان خواهد شد. ضعفی که در اولین نشانه ‌های آن می توانید شاهد ریزش موی سگ و گربه هایتان باشید.


از سوی دیگر حضور غذا های آلرژی زا، پر ادویه، همراه با مواد نگهدارنده و شاید افزودنی های متنوع که گاهاً در محصولات غذایی کنسروی بسیار دیده می‌ شود، باعث می ‌شود تا ریزش مو در حیوان تشدید شود.

 اگر در پی راه های برطرف کردن ریزش مو در حیوان خانگی هستید، شاید تنها کافی است نگاهی ساده بر آنچه حیوان می خورد داشته باشید.

غذا اگر سالم و مقوی باشد، دوره و فصل ریزش مو راحت تر می گذرد. تامین ویتامین های گروه B و روغن های ضروری مثل امگا 3و6، اسیدلینولئیک، بیوتین و زینک تاثیر زیادی در کنترل ریزش مو دارد و در کل به سلامت پوست و مو کمک می کند. 


غذای رویال کنین گربه برای پوست و موی حساس

(Royal Canin Hair and Skin)

یکی از غذاهای موثر بر تقویت پوست و مو و کنترل ریزش مو می باشد. 

این غذا حاوی ترکیباتی مثل پروتئین های مغذی، اسیدهای چرب، امگا 3و6 هستند. همچنین دارای عصاره های گیاهی مورد علاقه حیوان می باشد که باعث ترغیب آن ها به خوردن غذا می شود و به سلامت دستگاه گوارش و مجاری ادرار کمک می کند.

 این غذا دارای مواد معدنی متفاوتی مانند زینک می باشد که میزان مناسب آن در بدن گربه باعث درخشندگی و سلامت مو می شود.غذای رویال کنین سگ

 (Skin Care)

یک رژیم غذایی است که می تواند به سلامت پوست و موی حیوان شما کمک کند.

 این غذا حاوی ویتامین های B، اسیدآمینه، اسید چرب ضروری و تائورین است که علاوه بر سلامت پوست و مو، به سلامت دهان و دندان نیز کمک می کند.پوست و موی پت شما، علاوه بر زیبایی، نقش حیاتی در سلامت آنها دارد. پوست نقش مهمی در حفظ سیستم ایمنی ایفا می‌کند. به همین دلیل است که وضعیت پوست و موی حیوان، یکی از اولین سرنخ‌هایی است که به ما نشان می‌دهد چه مشکلی دارند.

علاوه بر غذا، برای تقویت و درخشندگی پوست و مو حیوان،می توان از مکمل های غذایی هم استفاده کرد. در کل همیشه حواستان به کیفیت مو، جنس، ظاهر و وضعیت پوست سگ و گربه تان باشد چون تمامی این موارد میتوانند نشان دهنده سلامت حیوان شما باشد.

نویسنده : هستی پیرانی کارشناس علوم دامی